Jak se přihlásit do programu?
+-

Přihlašovací účty jsou nastaveny od výrobce. Pokud potřebujete účty upravit vč. zapomenutého hesla, smazat nebo vytvořit nový účet, je potřeba nás kontaktovat na info@jphsw.cz

Po spuštění programu se zobrazí dialog Přihlášení do systému, ve kterém je potřeba zapsat jméno uživatele, který bude s daty pracovat a zadat heslo. Při příštím přihlášení již bude jméno uživatele vyplněné.

Změna hesla uživatele

Své heslo změníte v programu v menu Soubor/Správa databáze/Změna hesla uživatele. Vaše nové heslo musí mít 6 – 12 znaků, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli heslo, tak nás prosím kontaktujte na info@jphsw.cz a heslo Vám resetujeme.

Jak instalovat program a o prvním spuštění se dočtete zde 

Jak program spustím?
+-

Nejprve je potřeba si aplikaci stáhnout z této stránky.

Po spuštění samoinstalačního souboru spustíte Klasifikaci ikonou z plochy a přihlásíte se.

Chyba 7 nebo 56? Co s tím?
+-

Pokud se vám zobrazí tato chyba, může to být vlivem antivirového programu. Zkuste nastavit výjimku.

Za antivirový program je považován i Windows Defender který je přímo v systému jako výchozí, je tedy potřeba v případě že nemáte antivirový program zkontrolovat tento a také bránu firewall ve Windows.

Další chybou může být nastavení internetového připojení na PC, je zde možnost vybrat v jaké se nacházíte síti – V zaměstnání, doma nebo na veřejnosti. Pokud budete mít nastavenou veřejnou síť je možné že vám program nahlásí tuto chybu, proto změňte na síť v zaměstnání nebo doma.

Dále může být problém v nastavení internetového připojení, například při odesílání zpráv, zkontrolujte zdali nemáte na routeru omezené hromadné zasílání emailů.

Nemohu se připojit. Co s tím?
+-

1) K připojení do Majetku je potřeba Internet. Jako první tedy zkontrolujte internetové spojení – je-li funkční.

2) Další zádrhel může být v antivirovém programu, který nepouští Majetek ke komunikaci. Zkuste antivir na chvíli vypnout a pokud to pomůže, Nastavte Majetek výjimku.

3) Zkontrolujte zdali máte správnou IP adresu.

4) Pokud spouštíte Klasifikaci na notebooku, tak zkontrolujte připojení zda není nastavené jako veřejné (může se stát například v internetové kavárně apod.). Program vyhodnotí spojení jako nebezpečné a je tedy nutné změnit na wifi připojení privátní.
To změníte v nastavení „Centrum síťových připojení a sdílení/Firewall v programu Windows Defender“, např. Win10 – pravým tlačítkem myši na ikonu wifi a otevřete Síť a internet/Brána Windows Firewall.

Jak spustit nápovědu?
+-

Nápovědu spustíte přímo z programu v menu Nápověda / Témata nápovědy nebo na jakémkoli dialogu stisknete tlačítko F1.

Jak mohu vyhledávat v nápovědě?
+-

V online nápovědě můžete vyhledávat pomocí vyhledávacího pole na hlavní straně nebo v nápovědě.
Na stránce s nápovědou lze hledat konkrétní slovo pomocí kombinace Ctrl + F.

Jak se registrovat do fóra?
+-

V menu vyberte fórum uživatelů. Zobrazí se vám stránka s již přidaným příspěvky ve fóru. Jako první doporučujeme přečíst Jak používat fórum.

Registraci nového uživatele provedete vpravo stisknutím na tlačítko registrovat. Na nově otevřené stránce zapíšete jméno a email. Na váš email přijde vygenerované heslo. Pomocí tohoto jména se přihlásíte.

V uživatelské sekci můžete nastavit nové heslo, a své osobní údaje.

Majetek na systému Macintosh
+-

Program Majetek je možno na systémech Mac spouštět pomocí emulátoru, který simuluje prostředí Windows. Zde je článek o emulátorech, které se používají na Mac, doporučujeme vyzkoušený Crossover nebo Parallels.

Návod pro program Crossover zde.

Pro správnou funkci programu Majetek je nutné v emulátoru nastavit aktuální datum.

Majetek na systémech Linux
+-

Program Majetek je možno na systémech Linux spouštět pomocí emulátoru, který simuluje prostředí Windows. Zde je článek o emulátorech, které se používají na Linux, doporučujeme vyzkoušený Wine nebo Crossover.